Yeni yıldan önce gardıroptan kurtulmanız gerekenler:

1. Modası geçmiş bir gardırop

Yeni yıl, gardırobunuzu orijinal görünümünü kaybetmiş veya kullanılamaz hale gelen şeylerden iyice temizlemek için harika bir zamandır. Bir şeyi ne kadar severseniz sevin, eğer o şey esnemiş veya sık yıkamaktan dolayı solmuşsa, ondan kurtulmalısınız. Ayakkabılarınıza özellikle dikkat edin. Belli nedenlerden dolayı gardırobun bu öğesi en hızlı şekilde bozulur.

2. Bir yıldır giymediğiniz kıyafetler

Bir yıldır giymediğiniz şeyler, güzel ve kaliteli şeyler de olsa atılmalıdır. Kıyafetlere bir şans vermek konusunda çaresizseniz, gelecek hafta onları giymeyi deneyin. Gardırobunuzdaki bir eşyanın geçerliliğini kaybettiğini veya rahatsızlığa neden olduğunu düşünüyorsanız o eşyadan kurtulmaktan çekinmeyin.

3. Dar gelen veya artık size uygun olmayan kıyafetler

Bir sonraki en gereksiz öğeler, size dar gelen kıyafetlerdir. Hangi öğelerin artık size uygun olmadığını öğrenmek için araştırmanızı yapın. Sadece dış giyime değil, iç çamaşırlarına da dikkat edin. Aksi takdirde bu eşyalar dolapta fazladan yer kaplamaya devam edecektir.

4. Rahatsız edici kıyafetler

Yeni yılı neşeli bir ruh hali ile kutlamalı, tüm rahatsızlıkları geçmişte bırakmalısınız. Aynısını gardırobunuz için de yapın. Giyilmesi rahatsız edici veya rahatsız edici olan kıyafetlerden kurtulun.

5. Modası geçmiş kıyafetler

Yılbaşı öncesinde kurtulmanız gereken eşyaların son kategorisi ise 5-7 yaşını geçmiş kıyafetlerdir. Evet, klasik ve pahalı bir palto, formunu koruduğu takdirde 15 yıl boyunca giyilebilir. Ancak, kural olarak, gardıropların modası geçiyor ve daha önce alakasız hale geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x