Yeni başlayanlar için makyaj tüyoları! Çantanızda bunları bulundurun

Yağlı bir cildiniz varsa ve fondöten veya kapatıcı uygulayacaksanız bazınızın daha uzun süre dayanabilmesi için bir astarla başlamak isteyebilirsiniz.

Yüzün tamamına da uygulamanıza gerek yok, sadece yağlanan bölgelere uygulamanız yeterli. Kuru cildiniz varsa ve fondöteninizin pul pul göründüğünü düşünüyorsanız, hafif bir kremle cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Fondöten veya bazınız için biraz kapatıcılık istiyorsanız, hafif bir CC veya BB krem kullanabilirsiniz. Cildinizi korumak için SPF’li bir tane de alabilirsiniz.

Sade ve doğal bir görünüm istiyorsanız ürünü sadece kapatıcılığa ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz bölgelere de uygulayabilirsiniz.

Kaşlar içinse, yapılacak en kolay şey renkli bir kaş jeli kullanmaktır; bu şekilde kaşları şekillendirir, sabit tutar, aynı zamanda onlara renk ve kalınlık verirsiniz. Kaşlarınız seyrekse ve daha fazla kıl görüntüsü istiyorsanız, kalınlık kazandıran ürünler kullanabilirsiniz.

Krem allık, birçok nedenden dolayı kolay bir seçenektir. Hızlı bir şekilde uygulanır. Cilde ve yanaklara güzel, taze, doğal bir parlaklık ve sağlıklı, genç ve hoş bir görünüm kazandırır. Ayrıca gün boyunca kolayca rötuş yapılabilir.

Günlük doğal bir görünüm için kirpik kıvırıcı en iyi arkadaşınız olacak. İyi bir maskara, kirpiklerinizin tek tek ayrılmasına yardımcı olarak topaklanmayı da önler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x