İYİ Parti ‘Muharrem İnce’ İçin Yeşil Işık Yaktı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye ‘cumhurbaşkanı yardımcısı görevinin teklif edilebileceğini’ söyledi.

Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye yönelik en büyük eleştirilerden biri Millet İttifakı’na gidecek oyları böleceği iddiası.

İYİ Partili Koray Aydın, adaylıktan çekilmesi durumunda Muharrem İnce’nin tarihteki yerini alabileceğini söyledi.

Sözcü yazarı Ruhat Mengi’ye konuşan Aydın, ‘Çekilmesi halinde ülkenin geleceğiyle ilgili önemli bir karara katkı sağlamış bir insan olarak da bana göre tarihteki yerini alır‘ dedi.

Aydın, İnce’ye cumhurbaşkanlığı yardımcılığı teklif edilip edilmeyeceğine ilişkin soruya ise “Bunlar Sayın Kılıçdaroğlu’yla kendisi arasında, iki parti arasındaki görüşmelerde belirlenebilecek bir konudur. Niye olmasın, olabilir” yanıtını verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de daha önce İnce’yi Millet İttifakı’nda görmek istediğini söylemişti.

Akşener şunları demişti: “Millet ittifakı genişleyecekse eğer, bu genişlemenin içerisinde (Muharrem İnce’nin) yer almasını isterim. Tabii benim bu konuda diğer arkadaşlar adına bir şey söyleme imkanım yok, bireysel olarak elbette çok isterim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir