Bugünün En Çok Değer Kaybeden Altcoin’leri – 8 Nisan 2023

Kripto piyasasının bir süredir stabil seyretmesi üzerine birçok altcoin’de satış baskısı görüldü, bugünün en çok düşen altcoin’lerini derledik.

Bitcoin’in (BTC) birkaç gündür 28.000 dolar fiyatları civarında dolaşması üzerine, birçok altcoin’de satış dalgası başladı. BTC tarafından yükseliş bekleyen kripto yatırımcıları, kripto ticaretlerini satış odaklı sürdürmeye devam ediyor. Bugünün en çok değer kaybeden altcoin’lerini derledik.

1- Injective (INJ)

INJ, Cosmos (ATOM) blok zinciri üzerinde, bir Katman-1 uygulaması olarak oluşturuldu. INJ protokolü, yatırımcılar için Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) gibi platformlardan kripto para birimlerine de erişmesine olanak sağlamak amacıyla zincirler arası köprüler kullanır. INJ, yüzde 4,87’lik bir düşüş sergileyerek günü en çok değer kaybeden altcoin’i oldu.

2- Klaytn (KLAY)

KLAY‘in temel hedefi Blockchain’in şeffaflık, izlenebilirlik, değişmezlik ve gizlilik gibi kendine has özelliklerinden faydalanabilmek şeklinde açıklanmıştı. Ayrıca şirketlerin kullanıcılarını, sponsorlu içerikler ile etkileşime geçtiklerinde veya mikro kripto ticareti gerçekleştirdiklerinde NFT ile ödüllendirmelerine imkan sunar. KLAY, yüzde 3,10’luk düşüş göstererek günün en çok değer kaybeden 2.altcoin’i oldu.

3- Lido DAO (LDO)

LDO, baştaEthereumolmaküzerebirçok blokzincir üzerinde kullanıcıların likit olarak varlık stake etme ve düğüm oluşturmaya olanak sağlayan bir projedir. LDO, platformun yerel token’ı olup, platform üzerindeki sistemlerde oy hakkı, ücret miktarı ve dağılımının belirlenmesi ve eklenecek olan ağ destekleri için söz hakkı sunar. LDO, yüzde 2,83’lük bir düşüş göstererek günün en çok değer kaybeden 3.altcoin’i oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir